Flebolog i diagnosta chorób żylnych | Dr Szczygieł
FLEBOLOG

dr n. med. Łukasz Szczygieł


Zapraszam na konsultacje do poradni flebologicznej. Moją ulubioną gałęzią medycyny, którą zajmuję się od lat jest właśnie flebologia, czyli diagnostyka i leczenie chorób żył. Prywatną praktykę lekarską prowadzę nieprzerwanie od 2005 roku, stale rozwijając swoją wiedzę. Pacjenci cenią mnie za trafne diagnozy i poświęcanie im odpowiedniej ilości czasu.


POZNAJMY SIĘ

Diagnostyka i leczenie żył


Początkowo moja działalność obejmowała diagnostykę ultrasonograficzną oraz leczenie chorób wewnętrznych. W kolejnych latach zająłem się głównie leczeniem schorzeń układu krążenia.

Możliwość leczenia żylaków za pomocą skleroterapii wprowadziłem w 2011 roku, zaś laserowe zabiegi wewnątrzżylne stosuję od 2014 roku. Od kilku lat rozszerzyłem profil gabinetu o zabiegi laserami przezskórnymi.

W 2007 roku uzyskałem tytuł specjalisty w dziedzinie: choroby wewnętrzne, zaś w 2013 roku uzyskałem kolejny tytuł specjalisty w dziedzinie: angiologia.

Rozwijam stale moje możliwości diagnostyczno-lecznicze uczestnicząc w licznych kursach, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień naczyniowych, również jako wykładowca.

Jestem członkiem American Venous Forum


Należę również, jako jeden z nielicznych Polaków do American Venous Forum. To amerykańskie stowarzyszenie w swoich szeregach ma wyłącznie najlepszych flebologów na świecie. To ogromne wyróżnienie dla mojej pracy.

Jestem także członkiem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, które przyznało mi certyfikat, który PTF określa jako potwierdzenie zarówno wiedzy i umiejętności praktycznych, jak również wysokiego poziomu merytorycznego odnoszącego się do flebologii jako nauki.

 
 

Zaufaj mojemu doświadczeniu


Leczenie jest moją pasją. Nie wyobrażam sobie życia bez pomocy innym. Stale się rozwijam, nie tylko dla moich pacjentów, ale również dla siebie. Pacjenci cenią mnie za trafne diagnozy oraz za poświęcanie im odpowiedniej ilości czasu.OSIĄGNIĘCIA

Moja praktyka została doceniona


W 2013 roku uzyskałem dla prowadzonej przeze mnie praktyki lekarskiej certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, jako potwierdzenie uznania wiedzy i doświadczenia w zakresie flebologii.

W trakcie mojej drogi zawodowej pracowałem w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku, w Oddziale Wewnętrznym Szpitala w Knurowie oraz w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach.

W 2006 roku obroniłem pracę doktorską: Zawartość antymonu i bizmutu w złogach pęcherzyka żółciowego mieszkańców województwa śląskiego. Swoją wiedzę medyczną rozszerzałem w trakcie studiów podyplomowych w dziedzinie: Zarządzanie szpitalem/Administracja zdrowiem publicznym, prowadzonych przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

 • Basia
  Konkretny, bardzo uprzejmy. Pomógł mi mam nadzieje w konkretnym ukierunkowaniu diagnozy mojej choroby, której do tej pory leczono tylko skutki on skojarzył fakty o których pozostali zapomnieli Naprawdę bardzo dobry i bardzo sympatyczny lekarz.
  Basia
  ⋆⋆⋆⋆⋆ ZnanyLekarz
 • Krystyna
  Bardzo polecam pana dr Łukasza Szczygła. Lekarz naprawdę z powołania.
  Krystyna
  ⋆⋆⋆⋆⋆ Facebook
 • Agnieszka
  Gorąco polecam, całą nasza rodzina leczy się u pana Doktora. Zawsze trafne diagnozy.
  Agnieszka
  ⋆⋆⋆⋆⋆ Facebook
 • Aga
  Polecam. Wizyta przebiega w miłej, życzliwej pacjentowi atmosferze, Pan Doktor cierpliwie i rzeczowo odpowiada na wszystkie pytania. [...] Generalnie – świetny i uprzejmy fachowiec nie owładnięty żądzą pieniądza.
  Aga
  ⋆⋆⋆⋆⋆ ZnanyLekarz
 • Jolanta
  Gorąco polecam perfekcyjny lekarz. Ja osobiście tylko i wyłącznie chodzę na wizyty do pana Doktora do żadnych innych.
  Jolanta
  ⋆⋆⋆⋆⋆ Facebook
 • Ewelina
  Wysokiej klasy specjalista o dużej wiedzy i doświadczeniu. Z profesjonalnym podejściem, w którym priorytetem jest pacjent. Z czystym sumieniem polecam serdecznie Pana Doktora.
  Ewelina
  ⋆⋆⋆⋆⋆ Google
 • Sabina
  Serdecznie polecam Pana doktora, odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, uprzejmy, kompetentny lekarz.
  Sabina
  ⋆⋆⋆⋆⋆ Facebook
Lokalizacje